Překlad příručky k programu InterText editor
Thread poster: Milan Condak
Milan Condak
Milan Condak  Identity Verified
Local time: 02:29
English to Czech
Aug 1, 2014

Udělal jsem prezentaci o překládání DOCX převedeného z PDF. Ve formátu PDF je anglicky psaná příručka k programu InterText editor, což je poloautomatický větný přiřazovač, který používá jako svůj motor program "hunalign", stejně jako program LF Aligner, který doposud používám.

http://www.condak.cz/nove/2014-07/31/cs/00.html

Překlad p�
... See more
Udělal jsem prezentaci o překládání DOCX převedeného z PDF. Ve formátu PDF je anglicky psaná příručka k programu InterText editor, což je poloautomatický větný přiřazovač, který používá jako svůj motor program "hunalign", stejně jako program LF Aligner, který doposud používám.

http://www.condak.cz/nove/2014-07/31/cs/00.html

Překlad příručky programu InterText editor

00 Obsah
01 Příspěvek na groups.yahoo.com_OmegaT
02 Verze desktopového programu InterText editor
03 Tři programy rodiny LF Aligner
04 Překladová paměť a její použití v OmegaT
05 Extrakce terminologie a glosář
06 Glosář s jednotlivými tokeny
07 Slovník StarDict

Text v PDF je veřejně přístupný, vhodnou překladovou paměť jsem neměl.
Pro překlady vět a tokenů jsem použil překladač Google, pro zpracování terminologie také AntConc, Exel a Poznámkový blok. Ukázka překladu je v programu OmegaT.

Milan
Collapse


 


There is no moderator assigned specifically to this forum.
To report site rules violations or get help, please contact site staff »


Překlad příručky k programu InterText editor






Trados Studio 2022 Freelance
The leading translation software used by over 270,000 translators.

Designed with your feedback in mind, Trados Studio 2022 delivers an unrivalled, powerful desktop and cloud solution, empowering you to work in the most efficient and cost-effective way.

More info »
Protemos translation business management system
Create your account in minutes, and start working! 3-month trial for agencies, and free for freelancers!

The system lets you keep client/vendor database, with contacts and rates, manage projects and assign jobs to vendors, issue invoices, track payments, store and manage project files, generate business reports on turnover profit per client/manager etc.

More info »