Pages in topic:   < [1 2]
Ses tanıma programları
Thread poster: Emin Arı
TheTranslator86
TheTranslator86
Türkiye
Local time: 02:27
English to Turkish
+ ...
..... Jul 28, 2011

program(lar) hakkında biraz fikir vereceğini umarım.

Evet Nahit Bey, aynı duyguları yaşadım. Tam isabet. Çok güldüm.

BÜLENT CEM ARK
BÜLENT CEM ARK  Identity Verified
Türkiye
English to Turkish
+ ...
DİKTE yazılımını satan firmaya yaptığım ziyaret ve edindiğim izlenimler Sep 15, 2011

Herkese merhaba,

Bu program ile ilgili benim gibi bir süredir araştırma yapan meslektaşlarımızla, yazılım firmasına yapmış olduğum ziyaret sonrası edindiğim deneyimleri paylaşmak isterim.

İlk olarak program Trados'ta çalışıyor. Bunda bir sıkıntı yok. Yalnız, işletim sisteminiz 32 Bit ise ve Trados ile birlikte bu programı kullanmak isterseniz bilgisayarınızı ciddi anlamda kastıracaktır.

Bu sorunu yaşamamak için, işletim sis
... See more
Herkese merhaba,

Bu program ile ilgili benim gibi bir süredir araştırma yapan meslektaşlarımızla, yazılım firmasına yapmış olduğum ziyaret sonrası edindiğim deneyimleri paylaşmak isterim.

İlk olarak program Trados'ta çalışıyor. Bunda bir sıkıntı yok. Yalnız, işletim sisteminiz 32 Bit ise ve Trados ile birlikte bu programı kullanmak isterseniz bilgisayarınızı ciddi anlamda kastıracaktır.

Bu sorunu yaşamamak için, işletim sisteminizin 64 Bit, İşlemcininizin minimum 2,5 GigaHertz, RAM'inizin de 4 GB RAM olması gerekecek.
(Ekran Kartının paylaşımsız olup olmamasının bilgisayarın performası üzerinde etkisi ne olur bilemiyorum)

Böyle bir yola çıkmayı düşünen kişilere şu hatırlatmayı yapmakta fayda var. 32 Bit'te çalışan programlarınızın bazıları önemliyse, bunların 64 Bit'te çalışacağına emin olduktan sonra çıkmakta fayda var.

Özellikle SDL Multiterm Extract 2009 programını kullanan arkadaşlara seslenmek istiyorum.

Dikte Programı 64 Bit işletim sisteminde çalışıyor. Ancak, şu an 64 Bit'e geçerseniz, SDL Multiterm Extract programınızı çalıştıramazsınız.

Bu nedenlerden ötürü, ben bu programa yapmayı düşündüğüm yatırımı şimdilik dondurmaya karar verdim.

[Edited at 2011-09-15 11:43 GMT]
Collapse

Haluk Erkan
Haluk Erkan  Identity Verified
Türkiye
German to Turkish
+ ...
dragon'a ne dersiniz? Sep 19, 2011

http://www.nuance.de/for-individuals/by-product/dragon-for-pc/index.htm

epey bi iddialı...
epey bi de pahallı...

Nahit Karataşlı
Nahit Karataşlı  Identity Verified
Türkiye
English to Turkish
+ ...
İndirimde! Sep 19, 2011

Haluk Erkan wrote:

http://www.nuance.de/for-individuals/by-product/dragon-for-pc/index.htm

epey bi iddialı...
epey bi de pahallı...

Merhaba,

Burada hesaplı satılıyor. Bir arkadaşınız aracılığıyla alabilirsiniz.

http://www.tigerdirect.com/applications/SearchTools/item-details.asp?EdpNo=6661041&Sku=S30-1101

Selamlar,

ramil2319
ramil2319
Azerbaijan
Voicedocs konuşma tanıma uygulaması Sep 16, 2015

Klavyede yazmaya son! Metni cep telefonunuza dikte edin, Voicedocs konuşmanızı otomatik olarak metne dönüştürüp bilgisayarınıza yazacak. Voicedocs bilgisayarınızla akıllı telefonunuz arasında bağlantı kuruyor. Daha sonra klavyede yazmak yerine metinleri dikte ederek daha hızlı yazdırabilirsiniz.

Özellikler
Klavyede yazmadan çok daha hızlı yazdırma
Diğer uygulamalardaki gibi sesinizi tanıtmaya (yedekleme) gerek yok. Uygulamanı çalışt
... See more
Klavyede yazmaya son! Metni cep telefonunuza dikte edin, Voicedocs konuşmanızı otomatik olarak metne dönüştürüp bilgisayarınıza yazacak. Voicedocs bilgisayarınızla akıllı telefonunuz arasında bağlantı kuruyor. Daha sonra klavyede yazmak yerine metinleri dikte ederek daha hızlı yazdırabilirsiniz.

Özellikler
Klavyede yazmadan çok daha hızlı yazdırma
Diğer uygulamalardaki gibi sesinizi tanıtmaya (yedekleme) gerek yok. Uygulamanı çalıştırıp hemen konuşmaya başlayın
Pahalı mikrofona gerek yok. Akıllı telefonunuzu mikrofon gibi kullanın
Noktalama ve büyük harfe çevirmeni otomatik yapar
Bilgisayarınızı yüklemez, internet üzerinden çalışır
30 gün ücretsiz deneme

Gereksinimler
Telefon ve bilgisayar Internet'e bağlı olmalı
Telefon ağza yakın tutulmalı
Gürültüsüz ortamda ve daha anlaşılır şekilde konuşursanız, maksimum performans alabilirsiniz

http://voicedocs.com/
Collapse

Emin Arı
Emin Arı  Identity Verified
Türkiye
English to Turkish
+ ...
TOPIC STARTER
bildiğim kadarıyla forumda reklam yapılmıyor Sep 16, 2015

ramil2319 wrote:

Gereksinimler
Telefon ve bilgisayar Internet'e bağlı olmalı
Telefon ağza yakın tutulmalı
Gürültüsüz ortamda ve daha anlaşılır şekilde konuşursanız, maksimum performans alabilirsiniz

http://voicedocs.com/

ayrıca site çok amatörce hazırlanmış, değil para vermek, güvenip telefonuma yüklemem bile.

Recep Kurt
Recep Kurt  Identity Verified
Türkiye
Member (2011)
English to Turkish
+ ...
Voicedocs Feb 9, 2016

Maalesef iyi bir program değil. "Ücretsiz" deniyor, fakat ödeme yapmadan kullanamıyorsunuz. Ücreti sorun değil de, işe yaramıyor; dikte ettiklerinizle alakasız kelimeler yazıyor...

Recep Kurt
Recep Kurt  Identity Verified
Türkiye
Member (2011)
English to Turkish
+ ...
Google Docs Apr 7, 2016

Bu arada Google Docs'a dikte etme özelliği eklenmiş, fena çalışmıyor...

https://support.google.com/docs/answer/4492226?hl=en

Pages in topic:   < [1 2]

To report site rules violations or get help, contact a site moderator:

You can also contact site staff by submitting a support request »

Ses tanıma programları

Translation news in Türkiye

Wordfast Pro
Translation Memory Software for Any Platform

Exclusive discount for ProZ.com users! Save over 13% when purchasing Wordfast Pro through ProZ.com. Wordfast is the world's #1 provider of platform-independent Translation Memory software. Consistently ranked the most user-friendly and highest value

Buy now! »
Trados Business Manager Lite
Create customer quotes and invoices from within Trados Studio

Trados Business Manager Lite helps to simplify and speed up some of the daily tasks, such as invoicing and reporting, associated with running your freelance translation business.

More info »