Üçlü monitör sistemiyle çalışan var mı?
Thread poster: Ali Bayraktar
Ali Bayraktar
Ali Bayraktar  Identity Verified
Türkiye
Member (2007)
English to Turkish
+ ...
Jul 26, 2014

Herkese merhaba,

Arkadaşlar arasında üçlü monitör sistemi kullananlar var mı?
Varsa tavsiye ve görüşleri paylaşabilirler mi?

Bu konuda bilgisi olanlar da olur.
Bu yönde faaliyet gösteren, hazır sistem sunan şirketler, markalar vb gibi detayları paylaşırsanız sevinirim.

Şimdiden teşekkürler,

Herkese saygılar

M. Ali

[Edited at 2014-07-26 18:14 GMT]

Emin Arı
Emin Arı  Identity Verified
Türkiye
Local time: 18:57
English to Turkish
+ ...
İkili ekran. Aug 3, 2014

Üçlü değil ama ikili ekran sistemi ile çalışmıştım. İkili olunca ekstradan ekran kartına falan gerek olmuyor, bilgisayarlarından çoğunda ya hdmi ya da doğrudan ekran çıkışı var. Şimdiki ekranların hemen hepsi bu ikisini destekliyor.

Tam olarak da bilmesem de, yabancı forumlarda öğrendiğim kadarıyla üçlü ekran sistemi için grafik kartını değiştirmeniz gerekiyor. Çoklayıcı falan işe yaramıyor.

Size naçizane tavsiyem 21 hatta 24
... See more
Üçlü değil ama ikili ekran sistemi ile çalışmıştım. İkili olunca ekstradan ekran kartına falan gerek olmuyor, bilgisayarlarından çoğunda ya hdmi ya da doğrudan ekran çıkışı var. Şimdiki ekranların hemen hepsi bu ikisini destekliyor.

Tam olarak da bilmesem de, yabancı forumlarda öğrendiğim kadarıyla üçlü ekran sistemi için grafik kartını değiştirmeniz gerekiyor. Çoklayıcı falan işe yaramıyor.

Size naçizane tavsiyem 21 hatta 24 inç monitor alıp ikili sistemde çalışmanız. Bu tür bir sistem verimliliği çok artıyor. Ben CAT aracını sağdaki ekrana vermiştim. Soldaki ekranda ise online sözlükler ve e-posta vardı. Böylece bir kelimeye takıldığım zaman ekranı küçült, sonra tarayıcıyı aç sonra tekrar CAT tool falan uğraşmıyordum.

Hatta mümkünse harici bir klavye alın ve bu ikili sistemin ortasına koyun. Bu çok daha iyi oluyor.

Dediğim gibi yaparsanız size alacağınız harici ekrana göre en az 100 en fazla 1000 dolara bağlı olur ama değer.

Üçlü sistemde bu maliyete ek ekran ve ekran kartı gerekli sanırım.

sağlıcakla kalın.
Collapse

To report site rules violations or get help, contact a site moderator:

You can also contact site staff by submitting a support request »

Üçlü monitör sistemiyle çalışan var mı?

Translation news in Türkiye

Anycount & Translation Office 3000
Translation Office 3000

Translation Office 3000 is an advanced accounting tool for freelance translators and small agencies. TO3000 easily and seamlessly integrates with the business life of professional freelance translators.

More info »
Protemos translation business management system
Create your account in minutes, and start working! 3-month trial for agencies, and free for freelancers!

The system lets you keep client/vendor database, with contacts and rates, manage projects and assign jobs to vendors, issue invoices, track payments, store and manage project files, generate business reports on turnover profit per client/manager etc.

More info »