Çevirmenlere para aktarımı hakkında
Thread poster: djdigy
djdigy
djdigy
Türkiye
Sep 1, 2014

Herkese merhabalar,

Siz tercüman arkadaşlara sormak istiyorum. Türkiye içerisinde paranızı size iletmemizin eft-havale haricinde masrafsız kolay yolları var mıdır?

Paypal ile ne şekilde oluyor vs... biraz bilgi verir misiniz

ATIL KAYHAN
ATIL KAYHAN  Identity Verified
Türkiye
Local time: 15:22
Member (2007)
Turkish to English
+ ...
EFT ve Havale Sep 1, 2014

Türkiye içerisinde para iletmenin masrafsiz ve kolay yolu bence EFT ve havaledir. Sadece dikkat edeceginiz nokta sudur. Bazi bankalar EFT ve havale için ücret alirlar, bazilari almazlar. Siz ücret ödeyip ödemeyeceginizi bastan iyi ayirdetmelisiniz. Malum, bankalara kalsa onlar herseyden ücret almak isterler. Hatta bazen iki kez bile ücret almaktan memnuniyet duyarlar.(*)

(*): Belki inanmayacaksiniz ama benim basima geldi.

Abdullah Yetim
Abdullah Yetim  Identity Verified
English to Turkish
+ ...
EFT ve Havale Ücreti Sep 2, 2014

EFT / Havale ve hesap işletim ücreti olmayan 5 bankacılık hizmeti

http://www.tuketicifinansman.net/2014/05/efthavale-ve-hesap-isletim-ucreti-olmayan-5-bankacilik-hizmeti.html

ATIL KAYHAN
Türkiye
Member (2007)
Turkish to English
+ ...
Bankalar Sep 2, 2014

Internet bankaciliginda giderler az oldugundan banka dogal olarak müsterilerden bazi ücretleri almiyor. Buna ek olarak eger herhangi bir bankada uzun senelerdir hesabiniz varsa ve banka sizi sahsen taniyorsa aradaki iliskiye dayanarak EFT ve havale ücreti almayabilir. Örnegin, benim bankamda 1992'den beri hesabim var ve tüm bankacilik gereksinimlerimi onlarla karsiladim. Hiçbir noktada onlarla iliskimi kesip baska bir bankaya gitmedim. Bunun karsiliginda ben de bankaya giderek EFT veya... See more
Internet bankaciliginda giderler az oldugundan banka dogal olarak müsterilerden bazi ücretleri almiyor. Buna ek olarak eger herhangi bir bankada uzun senelerdir hesabiniz varsa ve banka sizi sahsen taniyorsa aradaki iliskiye dayanarak EFT ve havale ücreti almayabilir. Örnegin, benim bankamda 1992'den beri hesabim var ve tüm bankacilik gereksinimlerimi onlarla karsiladim. Hiçbir noktada onlarla iliskimi kesip baska bir bankaya gitmedim. Bunun karsiliginda ben de bankaya giderek EFT veya havale yapmak istesem büyük olasilikla benden ücret almazlar. Benim tahminim hemen hemen her banka bunu yapar.Collapse

ATIL KAYHAN
Türkiye
Member (2007)
Turkish to English
+ ...
PayPal Sep 3, 2014

Görünüm olarak bu basligi kendi tekelime almis gibi duruyorsa da gerçekte hiç öyle degildir. Sadece soruya yanit olarak aklima gelenleri buraya yaziyorum. Bilip de paylasmamak bize uymaz.

PayPal uluslararasi bir ödeme sistemidir. Ben bir zamanlar bayagi kullanmistim. Bana sorarsaniz saat gibi çalisan bir sistemdir. Tek büyük dezavantaji pahalli olmasindadir. Daha fazla bilgi edinmek isterseniz PayPal web sitesine baka
... See more
Görünüm olarak bu basligi kendi tekelime almis gibi duruyorsa da gerçekte hiç öyle degildir. Sadece soruya yanit olarak aklima gelenleri buraya yaziyorum. Bilip de paylasmamak bize uymaz.

PayPal uluslararasi bir ödeme sistemidir. Ben bir zamanlar bayagi kullanmistim. Bana sorarsaniz saat gibi çalisan bir sistemdir. Tek büyük dezavantaji pahalli olmasindadir. Daha fazla bilgi edinmek isterseniz PayPal web sitesine bakabilirsiniz. www.paypal.com

Sitede bir kullanici hesabi yaratirsiniz. Dilerseniz PayPal hesabinizi bir banka hesabina baglayabilirsiniz. Bunu yaparsaniz ikisi arasinda para aktarabilirsiniz. Ancak, dedigim gibi PayPal her firsatta sizden bir ücret alir. Daha detaylarina girersek iki tür PayPal hesabi açabilirsiniz ama bu isin detayi. Eger sorunuz olursa o asamada sorabilirsiniz.

Gördügünüz gibi parayla yaptiginiz her islemde sizden ücret almak için pusuda bekliyorlar. Hazir paradan para almak kolay geliyor herhalde. Bunlara takilmadan yola devam etmenin bir yolu var midir, bilmiyorum.
Collapse

To report site rules violations or get help, contact a site moderator:

You can also contact site staff by submitting a support request »

Çevirmenlere para aktarımı hakkında

Translation news in Türkiye

Trados Studio 2022 Freelance
The leading translation software used by over 270,000 translators.

Designed with your feedback in mind, Trados Studio 2022 delivers an unrivalled, powerful desktop and cloud solution, empowering you to work in the most efficient and cost-effective way.

More info »
Protemos translation business management system
Create your account in minutes, and start working! 3-month trial for agencies, and free for freelancers!

The system lets you keep client/vendor database, with contacts and rates, manage projects and assign jobs to vendors, issue invoices, track payments, store and manage project files, generate business reports on turnover profit per client/manager etc.

More info »