2015 Yılı Adliye Tercüman Başvuru İlan
Thread poster: Halil Ibrahim Tutuncuoglu "Бёcäטsع Լîfe's cômplicåtعd eñøugh"
Halil Ibrahim Tutuncuoglu
Halil Ibrahim Tutuncuoglu "Бёcäטsع Լîfe's cômplicåtعd eñøugh"
Türkiye
Local time: 00:10
Turkish to English
+ ...
Oct 20, 2014

Kimse yazmamış ama yazayım. 2015 Yılı Adliye Tercüman Başvuru İlanı http://www.istanbul.adalet.gov.tr/ adresinde var. 30 Ekim'de sona eriyor. Benim de hasbelkader haberim şimdi oldu. Kıymetli Meslektaşlarım (haberi olup yazmayanlar alınsın lütfen) bu husus saklanacak bir husus değildir zira tapu da satılmasına aracılık edeceğimiz bir ev inşaat sektöründe 400 alt kalemde çalı... See more
Kimse yazmamış ama yazayım. 2015 Yılı Adliye Tercüman Başvuru İlanı http://www.istanbul.adalet.gov.tr/ adresinde var. 30 Ekim'de sona eriyor. Benim de hasbelkader haberim şimdi oldu. Kıymetli Meslektaşlarım (haberi olup yazmayanlar alınsın lütfen) bu husus saklanacak bir husus değildir zira tapu da satılmasına aracılık edeceğimiz bir ev inşaat sektöründe 400 alt kalemde çalışanları yani ülkemizi alakadar eden bir husustur.Saygılarımla.Collapse

Türkiye
Turkish to English
+ ...
TOPIC STARTER
Tabii bu arada istesem olayı ikidir tekelime alırdım ama :) Oct 20, 2014

dediğim gibi tapu da satılmasına aracılık edeceğimiz bir ev inşaat sektöründe 400 alt kalemde çalışanları yani ülkemizi alakadar eden bir husus.Saygılarımla.

Türkiye
Turkish to English
+ ...
TOPIC STARTER
YİNE MESLEKTAŞLARIN BİLGİSİNE Oct 20, 2014

Rusça Tercüman Kenan Oruç arkadaş ise başka bir platformda şunları paylaştı:

Ben en basta komisyon listesinde olmadan tapu işi yapılamaz olarak biliyordum. Sonra bir tercüme bürosu bu hususu söyledi. Hemen adliyeye gittim. Diplomamı ve noter yeminlerimi istediler. Nüfus cüzdanı fotokopisini de ekleyip. Dilekçeyle sulh hukuk mahkemesi kalemine başvurdum. Yaklaşık 3 gun sonra imzaya çağırdılar. Sonra hakim de imzaladı. 6 nüsha cıkardım değişik ilçe tapularına bırakırım diyerek.

Türkiye
Turkish to English
+ ...
TOPIC STARTER
Adliye Tercüman/Bilirkişi belgeleri Dec 29, 2014

2 Ocak 2015 itibarıyla Çağlayan Adliyesinden dağıtılacak. Tabii liste aynı zamanda Çağlayan Adliyesinin web sitesinden de yayınlanacak. Aslında liste yayınlanmadan ve 2 Ocak 2015 tarihinden önce de Türkiye'da emlak satışlarının bir gün bile gecikmemesi için (neticede inşaat sektörü 400 alt sektörü besleyen ve işsizliği büyk ölçüde engelleyen bir alan) yemin sonrasında da verilebilirdi. Neyse olmamasında belki de hayır var zira ülkede devlet işlerinin organize ... See more
2 Ocak 2015 itibarıyla Çağlayan Adliyesinden dağıtılacak. Tabii liste aynı zamanda Çağlayan Adliyesinin web sitesinden de yayınlanacak. Aslında liste yayınlanmadan ve 2 Ocak 2015 tarihinden önce de Türkiye'da emlak satışlarının bir gün bile gecikmemesi için (neticede inşaat sektörü 400 alt sektörü besleyen ve işsizliği büyk ölçüde engelleyen bir alan) yemin sonrasında da verilebilirdi. Neyse olmamasında belki de hayır var zira ülkede devlet işlerinin organize yürümesi durumunda kıyamet kopabilir.Collapse

To report site rules violations or get help, contact a site moderator:

You can also contact site staff by submitting a support request »

2015 Yılı Adliye Tercüman Başvuru İlan

Translation news in Türkiye

Wordfast Pro
Translation Memory Software for Any Platform

Exclusive discount for ProZ.com users! Save over 13% when purchasing Wordfast Pro through ProZ.com. Wordfast is the world's #1 provider of platform-independent Translation Memory software. Consistently ranked the most user-friendly and highest value

Buy now! »
Anycount & Translation Office 3000
Translation Office 3000

Translation Office 3000 is an advanced accounting tool for freelance translators and small agencies. TO3000 easily and seamlessly integrates with the business life of professional freelance translators.

More info »