Off topic: Çok güzel...
Thread poster: Emin Arı
Emin Arı
Emin Arı  Identity Verified
Türkiye
Local time: 21:21
English to Turkish
+ ...
Mar 26, 2015

Bir göz atın

http://www.radikal.com.tr/radikalist/turkce_alt_yazi_sektorunden_en_bomba_20_calisma-1321401

ATIL KAYHAN
ATIL KAYHAN  Identity Verified
Türkiye
Member (2007)
Turkish to English
+ ...
Ilginç Örnekler Mar 28, 2015

Bu Türkçe ifadeleri tam olarak degerlendirmek için bence Ingilizce orijinallerini de bilmek gerekir. Ben sahsen hemen hemen tamaminda Ingilizce orijinali neydi diye merak ettim.

Belki dönüp dolasip ayni konuya gelecegim ama "ucuz" etin yahnisi pahalli olur derler. Eger bu çeviriler orijinallerini yansitmiyor ise bu ücret konusunu da bir düsünmekte fayda var.

Acaba çeviride amaç Amerikan kültürünü Türk kültürüne uydurmak mi, yoksa filmin yansittigi
... See more
Bu Türkçe ifadeleri tam olarak degerlendirmek için bence Ingilizce orijinallerini de bilmek gerekir. Ben sahsen hemen hemen tamaminda Ingilizce orijinali neydi diye merak ettim.

Belki dönüp dolasip ayni konuya gelecegim ama "ucuz" etin yahnisi pahalli olur derler. Eger bu çeviriler orijinallerini yansitmiyor ise bu ücret konusunu da bir düsünmekte fayda var.

Acaba çeviride amaç Amerikan kültürünü Türk kültürüne uydurmak mi, yoksa filmin yansittigi orijinal Amerikan kültürünü aynen Türk izleyicisine ifade etmek mi?

[Edited at 2015-03-28 10:09 GMT]
Collapse

Adnan Özdemir
Adnan Özdemir  Identity Verified
Türkiye
Member (2007)
German to Turkish
+ ...
Apartman hayatının zorlukları Nov 5, 2015

Şuracıkta dursun, yazın dünyamızın zenginliklerinden örnekler

http://www.sozcu.com.tr/2015/gunun-icinden/apartmana-asilan-komik-yazilar-977025/9/

Ali Bayraktar
Ali Bayraktar  Identity Verified
Türkiye
Member (2007)
English to Turkish
+ ...
Bruce Willis Nov 7, 2015

Bruce Willis'in repliği yüzüne tam oturmuş.

To report site rules violations or get help, contact a site moderator:

You can also contact site staff by submitting a support request »

Çok güzel...

Translation news in Türkiye

Wordfast Pro
Translation Memory Software for Any Platform

Exclusive discount for ProZ.com users! Save over 13% when purchasing Wordfast Pro through ProZ.com. Wordfast is the world's #1 provider of platform-independent Translation Memory software. Consistently ranked the most user-friendly and highest value

Buy now! »
Protemos translation business management system
Create your account in minutes, and start working! 3-month trial for agencies, and free for freelancers!

The system lets you keep client/vendor database, with contacts and rates, manage projects and assign jobs to vendors, issue invoices, track payments, store and manage project files, generate business reports on turnover profit per client/manager etc.

More info »