1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü
Thread poster: Adnan Özdemir
Adnan Özdemir
Adnan Özdemir  Identity Verified
Türkiye
Local time: 09:44
Member (2007)
German to Turkish
+ ...
May 1, 2015

Emeğiyle geçinen herkese, özellikle de biz çevirmenlere kutlu olsun.

Ben de kendini ağır işçi olarak görenlerdenim...

Hayırlısı bakalım.

ATIL KAYHAN
ATIL KAYHAN  Identity Verified
Türkiye
Member (2007)
Turkish to English
+ ...
Emek ve Önemi May 1, 2015

Yav birakin Allah askina. Taksim civarlarinda yine polisle halk arasinda ciddi boyutta çatismalar olmus. Bizdeki rejim demokrasi degil. Bizdeki rejim tam anlamiyla otokrasi. Halka önem veren yok. Halkin hiçbir inisiyatifi yok. Haa, halkin çok önemli bir islevi var: seçmen. O islev de olmasa zaten halkin vay haline. Halkin emegi ayaklar altina aliniyor.

Ben yasaminin kisa da olsa bir kismini Türkiye disinda yasamis birisi olarak yukariya yazdigim noktalari rahatlikla
... See more
Yav birakin Allah askina. Taksim civarlarinda yine polisle halk arasinda ciddi boyutta çatismalar olmus. Bizdeki rejim demokrasi degil. Bizdeki rejim tam anlamiyla otokrasi. Halka önem veren yok. Halkin hiçbir inisiyatifi yok. Haa, halkin çok önemli bir islevi var: seçmen. O islev de olmasa zaten halkin vay haline. Halkin emegi ayaklar altina aliniyor.

Ben yasaminin kisa da olsa bir kismini Türkiye disinda yasamis birisi olarak yukariya yazdigim noktalari rahatlikla görebiliyorum. Maalesef halk bunlari göremiyor. Bu isin seçimle meçimle düzelecegi de yok. Ben bu konuda umutsuzum. Düzeldigi günleri de bizler göremeyiz. Görse görse bizden sonraki nesiller görür. Bana bu yazdiklarimin aksini kanitlayacak olanin alnindan öperim. Sevgiler.
Collapse

Gulay Baran
Gulay Baran  Identity Verified
Türkiye
Member (2007)
English to Turkish
+ ...
... May 1, 2015

Bir 1 Mayıs'ı daha sonlandırdık bugün... Ben de çevirmen dostlarımın bayramını kutlarım, hepimiz nitelikli emekçiyiz gerçekten
Selamlar, saygılar.

To report site rules violations or get help, contact a site moderator:

You can also contact site staff by submitting a support request »

1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü

Translation news in Türkiye

Trados Business Manager Lite
Create customer quotes and invoices from within Trados Studio

Trados Business Manager Lite helps to simplify and speed up some of the daily tasks, such as invoicing and reporting, associated with running your freelance translation business.

More info »
Wordfast Pro
Translation Memory Software for Any Platform

Exclusive discount for ProZ.com users! Save over 13% when purchasing Wordfast Pro through ProZ.com. Wordfast is the world's #1 provider of platform-independent Translation Memory software. Consistently ranked the most user-friendly and highest value

Buy now! »