Tercüman maşları ne kadar (2015)?
Thread poster: slp1
slp1
slp1
Local time: 10:24
Oct 6, 2015

Evet arkdaşlar tercüman maaşlarıyla ilgili konular 2005 2007 gibi 8 10 sene öncesine ait peki 10 sene sonra durum nasıl?hala1500 2000 tl arası mı yeni başlayanlr için ?Bilkent hacettepe yeditepe mezunlrı ne kdar kazanıyorsunuz kabaca paylaşırmısınız bir ingilizce öğretmeniyim zaman zaman çeviri yapıyorum merak ettiğim için soruyorum ilginiz için teşekkür ederim?

Handan Ceyhan
Handan Ceyhan  Identity Verified
Türkiye
English to Turkish
+ ...
Ne yazık ki... Oct 6, 2015

Merhaba,

In-house ve deneyimli bir çevirmen olan arkadaşım yaklaşık 6 ay önce 2000 TL aldığını söylemişti ne yazık ki

slp1
slp1
TOPIC STARTER
Sağolun handan hanım Oct 7, 2015

hımmm evet düşündürücü yorumunuz için sağolun handan hanım Ben şahsen sayfa başı 10 tl laıyorum değişiyor 700-1000 filan.Zamanında tercümanlık okumayı çok istedim işte aile kamuya atanma ihtimali yüksek olduğu için ingilizce öğretmenliğini seçtirtti bana.Ama içimde bir uktedir daima diyebilirim.Evet diğer arkadşlar konuya katkı yapmak istermisiniz?Birde ingilizce dışında tercümnlık yapanlr çince rusç ispnyolca gibi bu kdar zor dillerle uğraşıp gene 15... See more
hımmm evet düşündürücü yorumunuz için sağolun handan hanım Ben şahsen sayfa başı 10 tl laıyorum değişiyor 700-1000 filan.Zamanında tercümanlık okumayı çok istedim işte aile kamuya atanma ihtimali yüksek olduğu için ingilizce öğretmenliğini seçtirtti bana.Ama içimde bir uktedir daima diyebilirim.Evet diğer arkadşlar konuya katkı yapmak istermisiniz?Birde ingilizce dışında tercümnlık yapanlr çince rusç ispnyolca gibi bu kdar zor dillerle uğraşıp gene 1500 2000 gibi rakamlarla mı çlışıyorsunuz teşekkür derimCollapse

Halil Ibrahim Tutuncuoglu
Halil Ibrahim Tutuncuoglu "Бёcäטsع Լîfe's cômplicåtعd eñøugh"
Türkiye
Turkish to English
+ ...
Başlık "Askerlik,polislik, memurluk vs. maaşları ne kadar?" gibi. Oct 8, 2015

Tabii ki asteğmenle generalin, bir senelik polis memuruyla yirmi senelik emniyet amirinin ya da işe yeni başlayan bir memurla genel müdürün maaşları farklı olacaktır. "Çayda dem meslekte kıdem diye bir laf var" sanırım. Bugünkü çeviri bürolarının sahipleri de mezun olur olmaz çeviri bürosu sahibi olmadılar. Yıllarca çalışıp işi, piyasayı öğrenip, kendilerini geliştirip sonra piyasadaki müşterilerin kendilerine iş yaptırmak için kuyruğa girdiği aranılan te... See more
Tabii ki asteğmenle generalin, bir senelik polis memuruyla yirmi senelik emniyet amirinin ya da işe yeni başlayan bir memurla genel müdürün maaşları farklı olacaktır. "Çayda dem meslekte kıdem diye bir laf var" sanırım. Bugünkü çeviri bürolarının sahipleri de mezun olur olmaz çeviri bürosu sahibi olmadılar. Yıllarca çalışıp işi, piyasayı öğrenip, kendilerini geliştirip sonra piyasadaki müşterilerin kendilerine iş yaptırmak için kuyruğa girdiği aranılan tecrübeli işe yarayan insanlar oldular. Yani iğneyle kaza kaza bir yere geldiler.

[Edited at 2015-10-08 20:15 GMT]
Collapse

To report site rules violations or get help, contact a site moderator:

You can also contact site staff by submitting a support request »

Tercüman maşları ne kadar (2015)?

Translation news in Türkiye

Wordfast Pro
Translation Memory Software for Any Platform

Exclusive discount for ProZ.com users! Save over 13% when purchasing Wordfast Pro through ProZ.com. Wordfast is the world's #1 provider of platform-independent Translation Memory software. Consistently ranked the most user-friendly and highest value

Buy now! »
Anycount & Translation Office 3000
Translation Office 3000

Translation Office 3000 is an advanced accounting tool for freelance translators and small agencies. TO3000 easily and seamlessly integrates with the business life of professional freelance translators.

More info »