Prevoditeljski smjer na studiju - je li bitno poslodavcima?
Thread poster: ddir
ddir
ddir
Croatia
Oct 3, 2014

Slijedeće godine upisivati ću diplomski studij engleskog na Filozofskom fakultetu u Zagrebu i nisam siguran hocu li, s obzirom na ocjene, uspjeti upisati prevoditeljski smjer (a i htio bih upisati književni) pa me zanjima pitaju li poslodavci koji smjer smo završili i ako pitaju koliko im je to bitno?

Po kojim kriterijima poslodavci odlučuju koga će zaposliti? Ćuo sam nešto o testiranjima, je li to način na koji se općenito odabire koga će se zaposliti?


 
Domagoj
Domagoj
Local time: 04:38
German to Croatian
+ ...
Za početak Oct 9, 2014

popravite znanje hrvatskog jezika i budite pažljiviji pri tipkanju. Poslodavcima je to najbitnije.

 
Silvija Matijascic
Silvija Matijascic  Identity Verified
Croatia
Local time: 04:38
Croatian to English
+ ...
rekla bih da nije Oct 23, 2014

završila sam prevoditeljski smjer, ali mislim da to nije presudno. najviše se gleda iskustvo i kvaliteta probnog prijevoda. dosad me nitko nije pitao koji sam smjer završila (iako mislim da mi stoji u životopisu).

 


There is no moderator assigned specifically to this forum.
To report site rules violations or get help, please contact site staff »


Prevoditeljski smjer na studiju - je li bitno poslodavcima?






TM-Town
Manage your TMs and Terms ... and boost your translation business

Are you ready for something fresh in the industry? TM-Town is a unique new site for you -- the freelance translator -- to store, manage and share translation memories (TMs) and glossaries...and potentially meet new clients on the basis of your prior work.

More info »
Protemos translation business management system
Create your account in minutes, and start working! 3-month trial for agencies, and free for freelancers!

The system lets you keep client/vendor database, with contacts and rates, manage projects and assign jobs to vendors, issue invoices, track payments, store and manage project files, generate business reports on turnover profit per client/manager etc.

More info »