Dragon Naturally Speaking z dyktafonem
Thread poster: Andrzej Mierzejewski
Andrzej Mierzejewski
Andrzej Mierzejewski  Identity Verified
Poland
Local time: 07:26
Polish to English
+ ...
Sep 21, 2016

Olympus VN-741PC 4GB:
Oprogramowanie Dragon Naturally Speaking, dołączone w zestawie, automatycznie zamieni zarejestrowane słowa na tekst. Zwiększa to wydajność pracy, zwłaszcza biorąc pod uwagę fakt, że człowiek mówi 7 razy szybciej niż pisze. Dzięki temu przygotowanie raportów, e-maili lub prezentacji staje się dużo prostsze.

Zestaw sprzedażowy VN-741 DNS zawiera oprogramowanie Dragon Naturally Speaking w wersji 12. Wspiera następujące języki: angielski,
... See more
Olympus VN-741PC 4GB:
Oprogramowanie Dragon Naturally Speaking, dołączone w zestawie, automatycznie zamieni zarejestrowane słowa na tekst. Zwiększa to wydajność pracy, zwłaszcza biorąc pod uwagę fakt, że człowiek mówi 7 razy szybciej niż pisze. Dzięki temu przygotowanie raportów, e-maili lub prezentacji staje się dużo prostsze.

Zestaw sprzedażowy VN-741 DNS zawiera oprogramowanie Dragon Naturally Speaking w wersji 12. Wspiera następujące języki: angielski, francuski, włoski, niemiecki, hiszpański i holenderski.

https://aster-foto.com.pl/pl/p/Olympus-VN-741PC-4GB-czarny/4854

Za 219 PLN brutto chyba warto spróbować. Nie sprawdzałem, czy ta cena jest aktualna. W innym sklepie widziałem 349 PLN. Na Amazonie ok. 77 euro (bez DNS: 42 - 47 euro). Wersję 12 wypuszczono w 2013 r., nie znam wymagań dla komputera. W sierpniu br. ukazała się wersja 15, wymaga RAM minimum 4096 GB.

Model VN-731 też jest sprzedawany w takim zestawie.

Może ktoś opisze swoje doświadczenia z wersją 12?

BTW czy nie można wymyślić ładniejszego określenia niż "wspieranie języków"? Wystarczy powiedzieć np. "działa w językach". Wiem, że support = wspierać, ale najprostsze i dosłowne tłumaczenie nie zawsze jest dobrym tłumaczeniem.
Collapse


Araksia Sarkisian
 
Marcin Pustkowski
Marcin Pustkowski  Identity Verified
Poland
Member (2016)
English to Polish
+ ...
odkopuję Dec 18, 2018

Andrzej, odkopuję ten wątek, bo sam jestem zaintersowany porządnym dyktafonem z dobrym oprogramowaniem. Czy kupiłeś ten dyktafon z 2016 roku. Co możesz o nim powiedzieć?

 
Andrzej Mierzejewski
Andrzej Mierzejewski  Identity Verified
Poland
Local time: 07:26
Polish to English
+ ...
TOPIC STARTER
Obawiam się, że wątpię w tę "technologię". Dec 20, 2018

Nie kupiłem. Mój Google podaje, że najnowsza wersja to V15, więc producent od ponad dwóch lat niczego nowego nie wymyślił.

Na Youtube wisi film https://www.youtube.com/watch?v=wd0TuYznx5E ze stycznia 2017 - nie wiem, czy ten zestaw jest jeszcze dostępny. Zdaje się, że brak dalszych postępów.


 
Przemysław pkaplon@interia.pl
Przemysław [email protected]
Local time: 07:26
German to Polish
Używam tego oprogramowania Oct 21, 2020

Używam Dragon Natually Speaking w wersji 12.5 (niemiecko-angielska) ale bez dyktafonu. Mam zainstalowany na komputerze i obsługuję przy pomocy słuchawek z mikrofonem. Jestem bardzo zadowolony. Parę lat temu zapłaciłem za to chyba ok. 130 EUR. Szkoda, że nie ma wersji polskiej. Przy okazji: Czy zna ktoś jakiś dobry program tego typu "rozumiejący" język polski?

Przemysław Kapłon


 
Ewelina Zatryb
Ewelina Zatryb  Identity Verified
Poland
Local time: 07:26
Member (2012)
English to Polish
+ ...
Newton Dictate Oct 22, 2020

Przemysław [email protected] wrote:

Używam Dragon Natually Speaking w wersji 12.5 (niemiecko-angielska) ale bez dyktafonu. Mam zainstalowany na komputerze i obsługuję przy pomocy słuchawek z mikrofonem. Jestem bardzo zadowolony. Parę lat temu zapłaciłem za to chyba ok. 130 EUR. Szkoda, że nie ma wersji polskiej. Przy okazji: Czy zna ktoś jakiś dobry program tego typu "rozumiejący" język polski?

Przemysław Kapłon


Ja korzystam z Newton Dictate, który obsługuje język polski: https://www.newtontech.net/pl/newton-dictate/


Iwona Szymaniak
 


To report site rules violations or get help, contact a site moderator:

Moderator(s) of this forum
Monika Jakacka Márquez[Call to this topic]

You can also contact site staff by submitting a support request »

Dragon Naturally Speaking z dyktafonem






CafeTran Espresso
You've never met a CAT tool this clever!

Translate faster & easier, using a sophisticated CAT tool built by a translator / developer. Accept jobs from clients who use Trados, MemoQ, Wordfast & major CAT tools. Download and start using CafeTran Espresso -- for free

Buy now! »
Protemos translation business management system
Create your account in minutes, and start working! 3-month trial for agencies, and free for freelancers!

The system lets you keep client/vendor database, with contacts and rates, manage projects and assign jobs to vendors, issue invoices, track payments, store and manage project files, generate business reports on turnover profit per client/manager etc.

More info »