İhaleye katılacağını söyleyen bürolara Cv'nizi gönderir misiniz?
Thread poster: amelie08
amelie08
amelie08
Türkiye
Local time: 14:13
Turkish to Spanish
+ ...
Apr 14, 2018

Ocak ayında bir firma uzun yıllardır falanca firmayla çalıştıklarını beni de projeye dahil etmek istediklerini söyledi. Özgeçmişimi, referanslarımı gönderdim. İhaleyi aldıklarını ama projeye henüz başlamadıklarını söylediler. Pek inandırıcı gelmedi. Diplomalı tercümanları gösterip, işi ucuza yapan kişilere gönderiyorlar bence. Siz olsanız gönderir miydiniz?

Baran Keki
Baran Keki  Identity Verified
Türkiye
Member
English to Turkish
Firma hangi ülkeden Apr 14, 2018

sorması ayıp?

amelie08
amelie08
Türkiye
Turkish to Spanish
+ ...
TOPIC STARTER
Ankara, Türkiye Apr 14, 2018

Baran Keki wrote:

sorması ayıp?

İsimlerini veremeyeceğim ama haklarında kötü bir yorum yok. Arkadaşım kendileriyle çalışmış, bana önermişti. Bana birkaç yıl önce İspanyolca Türkçe hukuk çevirisini 12 Tl'ye yaptırmak istemişlerdi, kabul etmemiştim.

Niye gönderdiniz diyeceksiniz? Belki fiyatlarını yükseltirler diye düşündüm. Uzun süreli bir proje demişlerdi.

ATIL KAYHAN
ATIL KAYHAN  Identity Verified
Türkiye
Member (2007)
Turkish to English
+ ...
Professional Ethics Apr 19, 2018

Bana sorarsaniz CV gondermek hic kimseye zarar vermez. Bu nedenle istediginiz yere CV gonderebilirsiniz. CV sizin profesyonel iletisim araclarinizdan biridir. Eger karsi taraf bu masum belgeyi art niyetle ve/veya sizin aleyhinize kullanirsa bu tamamen onlarin bir etik sorunudur. Kesinlikle sizin bir sorununuz degildir. Bu nedenle endise etmeyin.

Serdar Oncu
Serdar Oncu  Identity Verified
Türkiye
English to Turkish
+ ...
Kişisel tecrübem May 2, 2018

Uzun yıllardır serbest tercümanlık yapan biri olarak, bugüne kadar ihaleye (özellikle de AB ihalelerine) katılacağını söyleyip diploma kopyası, pasaport kopyası, bilmem kaç kelimelik çeviri yaptığınızı gösteren referans belgeleri isteyen yerli/yabancı müşterilerin hiç birinden bir dönüş olmadı, artık bu tür isteklere sadece cv'mi göndermekle yetiniyorum. Ayrıca, çeviri işinin ihale edilmesine de karşıyım, sonuçta emeğe/bilgiye dayalı bir işte fiyat düş... See more
Uzun yıllardır serbest tercümanlık yapan biri olarak, bugüne kadar ihaleye (özellikle de AB ihalelerine) katılacağını söyleyip diploma kopyası, pasaport kopyası, bilmem kaç kelimelik çeviri yaptığınızı gösteren referans belgeleri isteyen yerli/yabancı müşterilerin hiç birinden bir dönüş olmadı, artık bu tür isteklere sadece cv'mi göndermekle yetiniyorum. Ayrıca, çeviri işinin ihale edilmesine de karşıyım, sonuçta emeğe/bilgiye dayalı bir işte fiyat düşürme esasına dayalı bir süreçten en zararlı çıkacak taraf o işin emekçileridir. 15 tane açık kalp ameliyatı yaptırılacaktır şeklinde bir ihaleye çıkılması kadar anlamsız.Collapse

To report site rules violations or get help, contact a site moderator:

You can also contact site staff by submitting a support request »

İhaleye katılacağını söyleyen bürolara Cv'nizi gönderir misiniz?

Translation news in Türkiye

Wordfast Pro
Translation Memory Software for Any Platform

Exclusive discount for ProZ.com users! Save over 13% when purchasing Wordfast Pro through ProZ.com. Wordfast is the world's #1 provider of platform-independent Translation Memory software. Consistently ranked the most user-friendly and highest value

Buy now! »
TM-Town
Manage your TMs and Terms ... and boost your translation business

Are you ready for something fresh in the industry? TM-Town is a unique new site for you -- the freelance translator -- to store, manage and share translation memories (TMs) and glossaries...and potentially meet new clients on the basis of your prior work.

More info »