Skrill'den doğrudan kredi kartına transfer yapılırsa...
Thread poster: Aziz Kural
Aziz Kural
Aziz Kural  Identity Verified
Türkiye
Local time: 12:50
Member
English to Turkish
+ ...
Nov 13, 2018

Merhaba,
Skrill havale ücretlerini %1 olarak gösteriyor. Birde 7-8 dolar transaction fee kesiyor.
Ancak bankam her transfer için en az 15 euro alıyor.
Skrill'den doğrudan kredi kartına transfer yapılırsa bankanın 15 avrosunu atlatmak mümkün oluyor mu?
Teşekkürler

Mustafa Ozturk
Mustafa Ozturk  Identity Verified
Türkiye
Local time: 12:50
French to Turkish
+ ...
15 euro? Nov 19, 2018

12,5 yıl bankacı olarak çalıştım hatta uzmanlık alanım dış ticaret ile yurt dışından gelen bedellerdi. Ben yazdıklarınızı şu şekilde anlıyorum. Size 100 USD geldiğini var sayalım. Skrill bundan 1 USD kesinti yapıyor. Üstüne 7 USD daha kesinti yapıyor. Ayrıca banka demişsiniz (o ne alaka anlamadım) 15 Euro kesiyor. Şu durumda sizin 100 USD cebinize yaklaşık 80 USD olarak giriyor doğru mu?

Skrill olayını yeni yeni öğreniyorum. Ben burada sadece ol
... See more
12,5 yıl bankacı olarak çalıştım hatta uzmanlık alanım dış ticaret ile yurt dışından gelen bedellerdi. Ben yazdıklarınızı şu şekilde anlıyorum. Size 100 USD geldiğini var sayalım. Skrill bundan 1 USD kesinti yapıyor. Üstüne 7 USD daha kesinti yapıyor. Ayrıca banka demişsiniz (o ne alaka anlamadım) 15 Euro kesiyor. Şu durumda sizin 100 USD cebinize yaklaşık 80 USD olarak giriyor doğru mu?

Skrill olayını yeni yeni öğreniyorum. Ben burada sadece olayın bankacılık yönü ile ilgili bilgi vereceğim. Öncelikle bu tarz işlemler için butik bankaları tercih etmelisiniz. Türkiye'deki büyük bir banka ile çalışmak isterseniz o bankalar zaten ''tok'' olduğu için size dayayabildikleri kadar masraf dayarlar. Küçük bankalar bu konuda daha uyumludur hatta müşteri temsilcinizle konuşup masrafları azaltmak bile mümkün ama siz bunu denemezseniz size standart tarifeyi uygularlar. Herkese tavsiyem banka müşteri temsilcisi ile görüşüp bana ayda ortala yurt dışından bu kadar havale gelecek bunun için sizden indirim istiyorum demeniz. (Yalnız büyük bankalar bunu yapmaz onu hatırlatayım) Tabi aylık en az bir 500 Euro ya da 500 usd giriş olmalı hesaba.

Not: Bir de Türkiye'deki bankaların güçlü olduğu ülkeler vardır. Mesela TEB aslında bir Fransız bankasıdır. Denizbank Rusya ile sağlam iş yapabilen bir bankadır. Albaraka, Kuveyttürk Ortadoğu ve arap ülkelerinde güçlüdür. Burgan bank Yunanistan ortaklıdır. Bunları iyi bilmek de lazım.
Collapse

To report site rules violations or get help, contact a site moderator:

You can also contact site staff by submitting a support request »

Skrill'den doğrudan kredi kartına transfer yapılırsa...

Translation news in Türkiye

Anycount & Translation Office 3000
Translation Office 3000

Translation Office 3000 is an advanced accounting tool for freelance translators and small agencies. TO3000 easily and seamlessly integrates with the business life of professional freelance translators.

More info »
Trados Business Manager Lite
Create customer quotes and invoices from within Trados Studio

Trados Business Manager Lite helps to simplify and speed up some of the daily tasks, such as invoicing and reporting, associated with running your freelance translation business.

More info »