Cumparam dictionar(e) Ro>Sp
Autor wątku: Dan Marasescu
Dan Marasescu
Dan Marasescu  Identity Verified
Rumunia
Local time: 15:48
Członek ProZ.com
od 2003

angielski > rumuński
+ ...
Apr 3, 2004

Dragi prieteni, vreau sa va cer ajutorul. Caut dictionarul Ro>Sp, ala vechi din colectia Academiei si de fapt singurul decent. Oare nu are cineva unul de vanzare (chiar 2, ca si Cristina vrea)? Sau poate reuseste cineva din Bucuresti sa gaseasca prin anticariate si sa faca o fapta crestineasca inainte de Paste. V-as fi recunoscator chiar si pentru un sfat.

TIA


 
Mihaela Sinca
Mihaela Sinca  Identity Verified
Local time: 16:48
Członek ProZ.com
od 2004

angielski > francuski
+ ...
Am fost prin toate anticariatele din zona de la Universitate. Apr 7, 2004

Am umblat prin anticariate, dar se pare ca nu au dictionarul. Chiar pe colt la Facultatea de Geografie este un tip cu carti vechi care mi-a spus ca nu se gaseste prin anticariate pentru ca este foarte scump si nu vor sa dea asa multi bani fara sa fie siguri ca se vinde. A zis ca pretul ar fi cam 3 milioane de lei. Daca cineva este interesat si face comanda ferma, tipul a promis ca aduce dictionatul.
Imi pare rau ca nu am vesti mai bune inainte de Sarbatoarea Pastelui. Oricum, toate cele bu
... See more
Am umblat prin anticariate, dar se pare ca nu au dictionarul. Chiar pe colt la Facultatea de Geografie este un tip cu carti vechi care mi-a spus ca nu se gaseste prin anticariate pentru ca este foarte scump si nu vor sa dea asa multi bani fara sa fie siguri ca se vinde. A zis ca pretul ar fi cam 3 milioane de lei. Daca cineva este interesat si face comanda ferma, tipul a promis ca aduce dictionatul.
Imi pare rau ca nu am vesti mai bune inainte de Sarbatoarea Pastelui. Oricum, toate cele bune si Sarbatori fericite!
Mihaela
Dan Marasescu wrote:

Dragi prieteni, vreau sa va cer ajutorul. Caut dictionarul Ro>Sp, ala vechi din colectia Academiei si de fapt singurul decent. Oare nu are cineva unul de vanzare (chiar 2, ca si Cristina vrea)? Sau poate reuseste cineva din Bucuresti sa gaseasca prin anticariate si sa faca o fapta crestineasca inainte de Paste. V-as fi recunoscator chiar si pentru un sfat.

TIA
Collapse


 
Dan Marasescu
Dan Marasescu  Identity Verified
Rumunia
Local time: 15:48
Członek ProZ.com
od 2003

angielski > rumuński
+ ...
NOWY TEMAT
Multumesc Apr 8, 2004

Multumesc frumos Mihaela pentru efort si pentru informatii. Pretul mi se pare si mie scandalos. Pur si simplu nu face
Macar de-ar fi actualizat.

Cred ca voi incerca alte solutii.

Paste Fericit!
Dan


 
ladymaftey
ladymaftey
angielski
dictionar ro.sp Apr 23, 2004

poti intra pe un site www.foreignword.com si vei avea acolo toate limbile in toate limbile.eu lam incercat pentru engleaza si e de departe cel mai bun.iti voi mai da niste linkuri-le am intrun fisier cu proxima ocazie.numai bine.corina.

 


Do tego forum nie został przydzielony moderator.
W celu zgłoszenia naruszenia zasad forum lub zasięgnięcia pomocy, proszę kontaktować się z personelem portalu »


Cumparam dictionar(e) Ro>Sp






Anycount & Translation Office 3000
Translation Office 3000

Translation Office 3000 is an advanced accounting tool for freelance translators and small agencies. TO3000 easily and seamlessly integrates with the business life of professional freelance translators.

More info »
Wordfast Pro
Translation Memory Software for Any Platform

Exclusive discount for ProZ.com users! Save over 13% when purchasing Wordfast Pro through ProZ.com. Wordfast is the world's #1 provider of platform-independent Translation Memory software. Consistently ranked the most user-friendly and highest value

Buy now! »