Platinum membership - probleme administrative :)
投稿者: Cristina Perju
Cristina Perju
Cristina Perju  Identity Verified
ルーマニア
Local time: 04:40
英語 から ルーマニア語
+ ...
May 10, 2004

Greetings, fellow translators!
Sunt relativ noua pe aceste meleaguri "proziceshti" si ca atare, imi cer scuze anticipat in cazul in care am postat acest topic unde nu trebuia...Problema mea este urmatoarea:
1. As vrea sa fac "upgrade" la Platinum membership;
2. Nu detin card (ca sa imi fac unul ar dura cel putin 2 saptamani, si as pierde promo-ul:( ), dar "detin" un prieten care s-a oferit sa "opereze" transferul sumei de aproximativ 100 euro(parca) de pe cardul lui in contul c
... See more
Greetings, fellow translators!
Sunt relativ noua pe aceste meleaguri "proziceshti" si ca atare, imi cer scuze anticipat in cazul in care am postat acest topic unde nu trebuia...Problema mea este urmatoarea:
1. As vrea sa fac "upgrade" la Platinum membership;
2. Nu detin card (ca sa imi fac unul ar dura cel putin 2 saptamani, si as pierde promo-ul:( ), dar "detin" un prieten care s-a oferit sa "opereze" transferul sumei de aproximativ 100 euro(parca) de pe cardul lui in contul celor de la proz.com.
As avea nevoie de un sfat, respectiv daca stie cineva daca s-a mai procedat astfel pana acum, si daca demersul a avut succes.
In cazul in care aveti sugestii apropo de modalitati alternative de solutionare a spinoasei mele probleme, va multumesc anticipat.
Thank you si sporuri in continuare.
Collapse


 
Cristiana Coblis
Cristiana Coblis  Identity Verified
ルーマニア
Local time: 04:40
2004に入会
英語 から ルーマニア語
+ ...
problema May 10, 2004

Bun venit in primul rand. La plata cotizatiei de platinum ti se verifica (prin datele bancare de pe card) si identitatea asigurandu-ti astfel un plus de avantaje (a se vedea FAQ pentru platinum).
Dar la Banca Romaneasca ti se face card Internet in doua zile maxim si se poate folosi cu succes. Ai mai putea plati prin cec sau prin transfer bancar.
Toate cele bune.


 
Cristina Perju
Cristina Perju  Identity Verified
ルーマニア
Local time: 04:40
英語 から ルーマニア語
+ ...
TOPIC STARTER
multumesc mult May 10, 2004

Multumesc mult, in primul rand, pentru raspunsul prompt si in al doilea rand pentru ideea cu transferul bancar, pana la urma cred ca asta va fi varianta pe care o voi adopta. Nu stiu exact care e procedura pentru card, insa cred ca trebuie sa ai domiciliul in orasul in care se afla banca la care iti faci cardul(eu m-am mutat de curand in Bucuresti si inca nu am reusit sa imi pun viza de flotant). Acu`, ca sa fiu sincera, nici nu prea m-am interesat de aspectul asta...:D
Mersi fain din nou
... See more
Multumesc mult, in primul rand, pentru raspunsul prompt si in al doilea rand pentru ideea cu transferul bancar, pana la urma cred ca asta va fi varianta pe care o voi adopta. Nu stiu exact care e procedura pentru card, insa cred ca trebuie sa ai domiciliul in orasul in care se afla banca la care iti faci cardul(eu m-am mutat de curand in Bucuresti si inca nu am reusit sa imi pun viza de flotant). Acu`, ca sa fiu sincera, nici nu prea m-am interesat de aspectul asta...:D
Mersi fain din nou si bafta in continuare.
Collapse


 
Cristiana Coblis
Cristiana Coblis  Identity Verified
ルーマニア
Local time: 04:40
2004に入会
英語 から ルーマニア語
+ ...
costuri May 11, 2004

Un transfer bancar implica anumite costuri, va trebui sa verifici cu banca ta. Dar ca solutie de urgenta, este cam singura valabila.

 


このフォーラムには、モデレータが指定されていません。
To report site rules violations or get help, please contact site staff »


Platinum membership - probleme administrative :)






Wordfast Pro
Translation Memory Software for Any Platform

Exclusive discount for ProZ.com users! Save over 13% when purchasing Wordfast Pro through ProZ.com. Wordfast is the world's #1 provider of platform-independent Translation Memory software. Consistently ranked the most user-friendly and highest value

Buy now! »
Trados Studio 2022 Freelance
The leading translation software used by over 270,000 translators.

Designed with your feedback in mind, Trados Studio 2022 delivers an unrivalled, powerful desktop and cloud solution, empowering you to work in the most efficient and cost-effective way.

More info »