Način poslovanja s strankami preko Proz.com
Thread poster: Anita Šumer
Anita Šumer
Anita Šumer
Slovenia
Local time: 07:48
English to Slovenian
+ ...
Apr 19, 2012

Pozdravljeni,

imam nekaj vprašanj, predvsem kako poteka poslovanje s tujimi strankami pa tudi s tistimi iz Slovenije, v kolikor nimaš statusa samostojnega podjetnika? Je sploh mogoče izstaviti ''invoice''? Kako je potem z davki?

Res najlepša hvala za vse informacije.


 
Ana Malovrh
Ana Malovrh  Identity Verified
Slovenia
Local time: 07:48
German to Slovenian
+ ...
Avtorska agencija Apr 20, 2012

Pozdravljena Anita,

lahko delaš prek Avtorske agencije.

Stroške si lahko ogledaš tukaj www.aas.si/tarife/index-tarife-fr1.html

Lp,

Ana



[Edited at 2012-04-20 08:24 GMT]


 
Anita Šumer
Anita Šumer
Slovenia
Local time: 07:48
English to Slovenian
+ ...
TOPIC STARTER
Poslovanje s tujimi naročniki Apr 22, 2012

Najlepša hvala!

Torej ali Avtorska agencija ali sp. Tretjega načina verjetno ni, ali?

Vas veliko deluje preko agencije? Ti morda pomagajo tudi, če imaš težave s plačilom (tuji naročniki)?

Na njihovi spletni strani je zapisano v ceniku:
- če je stranka iz tujine, 5 % + 20 % DDV = 6 %,

mi lahko kdo to podrobno razloži, oz. da konkreten primer?

Npr. če izstavim stranki iz tujine invoice v vrednosti 100 €, koliko pot
... See more
Najlepša hvala!

Torej ali Avtorska agencija ali sp. Tretjega načina verjetno ni, ali?

Vas veliko deluje preko agencije? Ti morda pomagajo tudi, če imaš težave s plačilom (tuji naročniki)?

Na njihovi spletni strani je zapisano v ceniku:
- če je stranka iz tujine, 5 % + 20 % DDV = 6 %,

mi lahko kdo to podrobno razloži, oz. da konkreten primer?

Npr. če izstavim stranki iz tujine invoice v vrednosti 100 €, koliko potem dobi od tega Agencija, koliko država, itd.

Sem še nova, do zdaj sem za agencije v Sloveniji delala preko avtorske pogodbe, sedaj pa bi se rada navezala stike s tujimi agencijami.

Hvala!
Collapse


 
sanko
sanko
Slovenia
Local time: 07:48
German to Slovenian
+ ...
agencija, DZTPS May 28, 2012

tudi mene ta tema zanima. nekaj let nazaj sem spraševala na računovodja.com, pa tudi nobenega odgovora. so me poslali na davčno, pa tudi tam niso vedeli. zakaj je to takšna skrivnost?

nazadnje mi preostane samo še, da najamem svojega računovodjo ki bo to uredil, jaz pa delam zastonj, da pokrijem administrativne stroške...


 
Anita Šumer
Anita Šumer
Slovenia
Local time: 07:48
English to Slovenian
+ ...
TOPIC STARTER
Avtorska agencija May 28, 2012

Pozdravljena,

ne tako dolgo nazaj sem poklicala Avtorsko agencijo in povprašala o tej zadevi.

Takšen je njihov odgovor:

Delaš lahko preko njih, oni tvojim naročnikom izstavijo račun in pri tem že odvedejo davek državi (provizija je odvisna od tega, ali je naročnik v EU ali izven).

Lahko pa tudi sama oddaš napoved oz. vložiš obrazec o prihodkih in ti nato odmerijo davek. (Tukaj so mi rekli, naj grem še na davčno in se še tam pozani
... See more
Pozdravljena,

ne tako dolgo nazaj sem poklicala Avtorsko agencijo in povprašala o tej zadevi.

Takšen je njihov odgovor:

Delaš lahko preko njih, oni tvojim naročnikom izstavijo račun in pri tem že odvedejo davek državi (provizija je odvisna od tega, ali je naročnik v EU ali izven).

Lahko pa tudi sama oddaš napoved oz. vložiš obrazec o prihodkih in ti nato odmerijo davek. (Tukaj so mi rekli, naj grem še na davčno in se še tam pozanimam.)

Ti si pa torej kontaktirala davčno? In ne vedo nič??

lp
Collapse


 


There is no moderator assigned specifically to this forum.
To report site rules violations or get help, please contact site staff »


Način poslovanja s strankami preko Proz.com






Anycount & Translation Office 3000
Translation Office 3000

Translation Office 3000 is an advanced accounting tool for freelance translators and small agencies. TO3000 easily and seamlessly integrates with the business life of professional freelance translators.

More info »
Protemos translation business management system
Create your account in minutes, and start working! 3-month trial for agencies, and free for freelancers!

The system lets you keep client/vendor database, with contacts and rates, manage projects and assign jobs to vendors, issue invoices, track payments, store and manage project files, generate business reports on turnover profit per client/manager etc.

More info »