Vertėjo veiklos registravimas Lietuvoje
Thread poster: Inga Jokubauske
Inga Jokubauske
Inga Jokubauske  Identity Verified
United Kingdom
Local time: 10:46
Member (2011)
English to Lithuanian
+ ...
Oct 2, 2015

Sveiki, kolegos,
Labai norėčiau jūsų patarimų dėl vertėjo veiklos įregistravimo Lietuvoje. Po ilgiau nei 15 svetur pragyventų metų pagaliau sugrįžtu į Lietuvą. Pasidalinkite, prašau, savo patirtimi, kaip geriausia čia įregistruoti vertėjo veiklą. Būsiu labai dėkinga, jei pasidalinsite savo pasirinktos įmonės tipo privalumais ir trūkumais.
Pvz., individuali veikla. Pliusai: nesudėtinga buhalterija ir t.t. Minusai: skaičiuojant pensijos dydį, skaičiuojama
... See more
Sveiki, kolegos,
Labai norėčiau jūsų patarimų dėl vertėjo veiklos įregistravimo Lietuvoje. Po ilgiau nei 15 svetur pragyventų metų pagaliau sugrįžtu į Lietuvą. Pasidalinkite, prašau, savo patirtimi, kaip geriausia čia įregistruoti vertėjo veiklą. Būsiu labai dėkinga, jei pasidalinsite savo pasirinktos įmonės tipo privalumais ir trūkumais.
Pvz., individuali veikla. Pliusai: nesudėtinga buhalterija ir t.t. Minusai: skaičiuojant pensijos dydį, skaičiuojama tik pusė sumokėtų įmokų, nėra socialinių garantijų ligos atveju ir t.t. ir t.t.
O gal kas dirbate pagal patentą? Mažoji Bendrovė? UAB?
Padėkite, prašau, susigaudyti, kas ir kaip. Labai iš anksto dėkoju visiems, nepatingėjusiems pasidalinti savo patirtimi ir patarimais.
Collapse


 
Gytis Tereikis
Gytis Tereikis  Identity Verified
Lithuania
Local time: 12:46
Member (2013)
English to Lithuanian
+ ...
IVP Oct 2, 2015

Labas, Inga,

smagu, kad kažkas dar ir grįžta į Lietuvą, o ne tik išvažiuoja

Aš geriausiai žinau apie individualios veiklos pažymą, nes su ja dirbu. Sumokėjus visus tris mokesčius (fiz. asmenų pajamų, sveikatos draudimo ir soc. draudimo), mokestinė našta yra maždaug 25 proc. Manyčiau, ne itin didelė.

Taip, Sodroje kaupimas vyksta dvigubai mažesniu tarifu nei dirbant pagal
... See more
Labas, Inga,

smagu, kad kažkas dar ir grįžta į Lietuvą, o ne tik išvažiuoja

Aš geriausiai žinau apie individualios veiklos pažymą, nes su ja dirbu. Sumokėjus visus tris mokesčius (fiz. asmenų pajamų, sveikatos draudimo ir soc. draudimo), mokestinė našta yra maždaug 25 proc. Manyčiau, ne itin didelė.

Taip, Sodroje kaupimas vyksta dvigubai mažesniu tarifu nei dirbant pagal darbo sutartį. Bet į Sodrą apskritai daug vilčių dėti kažin ar verta...

Gytis
Collapse


 
Inga Jokubauske
Inga Jokubauske  Identity Verified
United Kingdom
Local time: 10:46
Member (2011)
English to Lithuanian
+ ...
TOPIC STARTER
Ačiū Oct 12, 2015

Dėkoju, Gyti. Tikiuosi, daugiau niekas nesidalina patirtimi, nes yra apsikrovę darbais ir džiaugiasi produktyviom darbo dienom

Sėkmės visiems, jei atrasite minutėlę, būčiau dėkinga už idėjas.


 
Rita Vaicekonyte
Rita Vaicekonyte  Identity Verified
Lithuania
Member (2015)
Lithuanian to English
+ ...
IVP 2 Nov 10, 2015

Aš padariau lygiai tą patį - grįžau į LT šiemet po ilgų metų svetur ir irgi įsiregistravau kaip vykdanti veiklą pagal pažymą. Dar vienas pliusas dirbant su ja yra tai, kad taikomos Sodros mokesčių "lubos" uždirbant ~1700+ Eur per mėn. arba ~20,000 Eur per metus. Be to, galima atskaityti 30% sumos nuo pajamų kaip išlaidas ir nepateikti nė vieno čekio, įrodančio, kad tokios išlaidos realiai patirtos Į valsty... See more
Aš padariau lygiai tą patį - grįžau į LT šiemet po ilgų metų svetur ir irgi įsiregistravau kaip vykdanti veiklą pagal pažymą. Dar vienas pliusas dirbant su ja yra tai, kad taikomos Sodros mokesčių "lubos" uždirbant ~1700+ Eur per mėn. arba ~20,000 Eur per metus. Be to, galima atskaityti 30% sumos nuo pajamų kaip išlaidas ir nepateikti nė vieno čekio, įrodančio, kad tokios išlaidos realiai patirtos Į valstybines pensijas didelių vilčių nedėčiau. Geriau uždirbtus pinigus vienaip ar kitaip "įdabinti" arba bent jau privačiuose pensijų fonduose kaupti.Collapse


 
Ana Novikaite
Ana Novikaite  Identity Verified
Local time: 12:46
English to Lithuanian
+ ...
IVP Nov 25, 2015

Inga, bet kokia forma turi savo privalumų ir trūkumų. Aš pradėjau nuo autorinių, po to ilgą laiką dirbau pagal IVP, kol galiausiai užregistravau UAB. Deja, Lietuvoje, bent jau kol kas, tam tikros finansų ir tam tikros kitos įstaigos pajamų pagal IVP nepripažįsta patikimomis ar "pilnavertėmis", kaip kad teko išgirsti vienoje tokių, nors jos gali X kartų viršyti vidutinį atlyginimą Lietuvoje. O šiaip IVP tikrai tinkamiausia forma.

 
Rita Vaicekonyte
Rita Vaicekonyte  Identity Verified
Lithuania
Member (2015)
Lithuanian to English
+ ...
IVP Dec 2, 2015

Kas čia tokios per įstaigos, jei ne paslaptis? Dar niekad su tokiom nesąmonėm neteko susidurti, bet čia gal dėl to, kad aš su LT įstaigom/firmom visiškai nedirbu, išskyrus mano seniausią klientą. Manau, kad ir Inga turbūt nedirba
Ir tik dirbant pagal IVP, bent jau kol kas, yra taikomos Sodros mokesčių lubos, kas yra itin sveikintina.

Nors jei Seimas prastums progesinių mokesčių įstatymą, ta
... See more
Kas čia tokios per įstaigos, jei ne paslaptis? Dar niekad su tokiom nesąmonėm neteko susidurti, bet čia gal dėl to, kad aš su LT įstaigom/firmom visiškai nedirbu, išskyrus mano seniausią klientą. Manau, kad ir Inga turbūt nedirba
Ir tik dirbant pagal IVP, bent jau kol kas, yra taikomos Sodros mokesčių lubos, kas yra itin sveikintina.

Nors jei Seimas prastums progesinių mokesčių įstatymą, tai reiks iš vis nebe LT, o kokioj, tarkim Estijoj pagal e-residency ar gal kokiam Kipre veiklą registruoti
Collapse


 
Inga Jokubauske
Inga Jokubauske  Identity Verified
United Kingdom
Local time: 10:46
Member (2011)
English to Lithuanian
+ ...
TOPIC STARTER
Ačiū už atsakymą Dec 2, 2015

Ana Novikaite wrote:

Inga, bet kokia forma turi savo privalumų ir trūkumų. Aš pradėjau nuo autorinių, po to ilgą laiką dirbau pagal IVP, kol galiausiai užregistravau UAB. Deja, Lietuvoje, bent jau kol kas, tam tikros finansų ir tam tikros kitos įstaigos pajamų pagal IVP nepripažįsta patikimomis ar "pilnavertėmis", kaip kad teko išgirsti vienoje tokių, nors jos gali X kartų viršyti vidutinį atlyginimą Lietuvoje. O šiaip IVP tikrai tinkamiausia forma.


Dėkoju už atsakymą! O kokie, jūsų nuomone, UAB privalumai ir trūkumai? Išskyrus pajamų "pilnavertiškumą" (čia, kaip suprantu, perkant ką nors išsimokėtinai arba imant paskolą, ar ne?)


 
Ana Novikaite
Ana Novikaite  Identity Verified
Local time: 12:46
English to Lithuanian
+ ...
Atsakymai Dec 2, 2015

Būtent, UAB rinktasi dėl asmeninių priežasčių, stabilesnės mokesčių politikos (finansinis planavimas ir t.t.), taip pat yra kelios kitos veiklos Trūkumas - žinoma, didesni nei IVP mokesčiai + krūvos dokumentacijos ir prievolių, privalomas buhalteris ar buh. įmonė-rangovas.

 


To report site rules violations or get help, contact a site moderator:

Moderator(s) of this forum
Kristina Radziulyte[Call to this topic]

You can also contact site staff by submitting a support request »

Vertėjo veiklos registravimas Lietuvoje






Trados Studio 2022 Freelance
The leading translation software used by over 270,000 translators.

Designed with your feedback in mind, Trados Studio 2022 delivers an unrivalled, powerful desktop and cloud solution, empowering you to work in the most efficient and cost-effective way.

More info »
Anycount & Translation Office 3000
Translation Office 3000

Translation Office 3000 is an advanced accounting tool for freelance translators and small agencies. TO3000 easily and seamlessly integrates with the business life of professional freelance translators.

More info »